drewniany dom

Różne opcje w kontekście domów z drewna

Drewno to materiał bardzo uniwersalny. Nadaje się do tworzenia mebli, dodatków, ozdób, wykorzystuje się go nawet do produkcji zegarków, czy obudowy na telefon. Nic zatem dziwnego, że i w budownictwie to tworzywo jest szeroko wykorzystywane. Drewniane domy są coraz popularniejsze, szczególnie że do wyboru jest teraz jeszcze więcej opcji, niż dawniej.

Który projekt domu wybrać?

dewniany domJeśli chcemy mieć jednorodzinny dom to możemy wybrać całoroczne nowe domy z bali i domy szkieletowe. Te pierwsze wykonywane są z okrągłych bali drzewnych

buy amoxil online

, które są odpowiednio szlifowane i wygładzane. Układa się je poziomo, jeden nad drugim i łączy przy pomocy specjalnych łączników. Takie domy są charakterystyczne dla obszarów górskich. Z kolei domy szkieletowe bardziej przypominają klasyczny dom z cegieł. Tu stawia się drewniany szkielet, który przywozi się już gotowy od producenta. Ma on wyrobione otwory na drzwi i okna, trzeba go tylko postawić w odpowiednim miejscu. W związku z tym taki dom powstanie nawet w trzy miesiące. Domy z drewna mają najczęściej dwuspadowe dachy pokryte gontem, jak również tarasy lub balkony także w całości wykonane z drewna. Jednak to nie wyczerpuje możliwości, jakie daje drewno w kontekście stawiania domków.

drewniany domRównie popularne są domy letniskowe. Kto nie marzy o tym, by mieć za miastem bazę wypadową blisko lasu czy jeziora? Zakup małej działki typu ROD nie jest kosztowny, a do tego dom z drewna też nie będzie nam dużo wynosił. Można nie tylko budować dom od postaw, ale też zdecydować się na gotowy domek. Producenci oferują małe domki gotowe do zamieszkania. Trzeba tylko wstawić do nich meble, czy zrobić doprowadzenie wody. Jednak ściany, dach, czy stolarka jest już zrobiona. Dom przyjeżdża na specjalnym samochodzie i jest stawiany dźwigiem. Są też domki mobilne, do których można zamocować kółka. To alternatywa dla przyczepy kempingowej. Domki mogą być w stanie surowym, jak i pod klucz, ze wszystkim łącznie z meblami i białym montażem. Takie domki nie są oczywiście tanie, jednak nie da się ukryć, że sa luksusowe i eleganckie. Jeśli mamy większy zasób gotówki to dobrze jest przemyśleć sprawę.

Z drewna tworzy się nie tylko budynki mieszkalne, ale też konstrukcje wokół nich. Drewniana altanka, huśtawka na plac zabaw dla dziecka, wiata garażowa, czy rozległy taras sprawią, że nie tylko dom, ale i cała działka będą się niesamowicie prezentowały. Grunt to wybrać odpowiedni projekt oraz najlepszego polskiego producenta, który gwarantuje znakomite wyroby w atrakcyjnych cenach.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *