ochrona

Kiedy zakłada się rękawice robocze?

Praca na budowie, w fabryce, czy laboratorium jest niewątpliwie bardzo wymagająca. Trzeba być stale w stanie skupienia, dbać o to, by nie popełnić błędu. Jeden fałszywy ruch i ciężki sprzęt może nam spaść na stopę, czy też zostaniemy ogłuszeniu głośnym dźwiękiem. Na szczęście są odpowiednie środki BHP, dzięki którym praca w wymagającym środowisku staje się łatwiejsza i bezpieczniejsza.

Niezbędne przydatne rzeczy w pracy wielu ludzi

ochronaZ pewnością popularnym sprzętem są kaski, nauszniki, czy maski. Pracownicy często mają ubranie i buty robocze na zmianę. Nie można jednak zapominać o ochronie rąk. Praktyczne rękawice robocze bawełniane białe lub inne to produkt, który warto zakupić. Kiedy zakładać rękawice robocze? Na pewno rękawice przydają się na budowie, czy na magazynie. Grube rękawiczki chronią dłonie przed otarciami, skaleczeniami, czy innymi urazami. Są nawet specjalne rękawice dla elektryków chroniące przed porażeniem prądem, czy rękawice antypoślizgowe zapewniające pewny chwyt. Druga kwestia to komfort cieplny. Pracownicy zakładów produkcyjnych, spożywczych, czy chłodni często pracują w ujemnych temperaturach. Ręce szybko by im zmarzły, zgrabiały i trudno byłoby niby poruszać.

bezpieczeństwoGrube rękawice robocze zapewniają przyjemne ciepło i sprawiają, że noszenie zamarzniętych produktów nie sprawia problemów. Trzecia kwestia to czystość. Na przykład mechanicy samochodowi, instalatorzy, czy osoby od napraw maszyn mają do czynienia z różnymi smarami, klejami, czy zaprawami. Wiele z nich szybko zasycha, jest bardzo tłusta, ciężka do zmycia. Śliskimi palcami trudno byłoby pewnie chwycić młotek, czy dokręcić śrubkę. Dlatego też rękawice robocze chronią dłonie przed zabrudzeniami. Opisywane tu rękawice można spokojnie wyprać, nawet w wysokiej temperaturze i używać wielokrotnie. Z kolei w placówkach medycznych używa się rękawiczek jednorazowych, zwykle lateksowych. Są cienkie, idealnie przylegają do skóry. Mają one chronić pracownika przed patogenami a próbkę badaną przed zanieczyszczeniem. Po przyjęciu pacjenta takie rękawiczki należy wyrzucić do specjalnego kosza na śmieci na odpady medyczne.

Podsumowując, zdecydowanie odzież, czy kaski to nie jedyne produkty ochronne, które powinny być stosowane przez pracowników. Warto zainwestować też w mocne rękawice robocze, dopasowane do potrzeb konkretnej osoby. Chronią dłonie przed zabrudzeniami, skaleczeniami, czy niską temperaturą. Do tego nie krępują ruchów, są wygodne, a ich koszt nie jest bardzo wysoki. Każda firma może takowe zakupić dla swoich pracowników.


Opublikowano

w

przez

Tagi: