Mężczyzna mówiący przez megafon

Gdzie sprawdzi się izolacja akustyczna ścian wewnętrznych?

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób skutecznie zapobiec nadmiernym hałasom pochodzącym z sąsiadującego lokum lub placu budowy za oknami mieszkania. Niezależnie jednak od siły natężenia decybeli warto rozważyć wykonanie izolacji akustycznej, ponieważ nie tylko zredukuje ona hałasy, ale także znacząco poprawi akustykę wnętrz. Dzięki temu zapewni ono lokatorom spokój w czasie odpoczynku, a także będzie mogło w dowolnej chwili przekształcić się w zaciszne home office.

Jakim rozwiązaniem jest izolacja akustyczna?

Kobieta trzymająca palec przy ustachNiskobudżetowe i łatwe do wykonania opcje, mające na celu wyizolowanie lokalu akustycznie często sprawdzają się jedynie wtedy, kiedy siła decybeli nie jest aż tak wysoka. Mimo mieszkania w spokojnej okolicy zawsze warto jednak mieć na uwadze możliwość podjęcia przez sąsiadów remontu lub rozbudowę osiedla. Wtedy poziom decybeli może z dnia na dzień znacząco przybrać na sile. Jedynym skutecznym rozwiązaniem, które pozwoli utrzymać ciszę i spokój w mieszkaniu, jest dobrze wykonana izolacja akustyczna ścian wewnętrznych. Wyizolować można jednak także sufit oraz podłogę. Służą do tego specjalne materiały, takie jak maty antywibracyjne, panele i obudowy dźwiękoszczelne, a także popularna i niedroga wełna mineralna.

Nieco tańszym rozwiązaniem są natomiast płyty korkowe. Gwarancją solidnej izolacji akustycznej są także specjalne okna, wyróżniające sięMężczyzna mówiący przez megafon wysokim współczynnikiem akustycznym RW. Wygłuszenie lokum może okazać się koniecznością także w przypadku mieszkania w pobliżu lotniska, stacji kolejowej lub ruchliwej drogi. Warto wtedy zadbać nie tylko o właściwe drzwi i okna, ale także o trwałą izolację ścian. W doborze materiałów pomóc mogą doświadczeni doradcy ze sklepów budowlanych. Na tego typu wydatkach nie warto oszczędzać, ponieważ właściwie wykonana izolacja pomoże utrzymać ciszę w mieszkaniu nawet przy najgłośniejszych remontach czy imprezach organizowanych przez sąsiadów. Często wykorzystywaną opcją są także specjalistyczne maty wygłuszające wykonane z pianki. Używa się ich między innymi w studiach muzycznych, salach prób lub gabinetach terapeutycznych.

O profesjonalnej izolacji akustycznej powinni myśleć także właściciele obiektów biurowych i zakładów pracy, gdzie poziom decybeli realnie wpływa na wydajność pracowników. Wykorzystanie nowoczesnych technik wygłuszania wnętrz docenią także posiadacze psów. Zainstalowanie paneli akustycznych lub innego rodzaju zapewni lokatorom spokój w czasie wieczornego wypoczynku przy czytaniu książki lub oglądaniu filmu.


Opublikowano

w

,

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *