lampa podłogowa biała z drewnem

Jak wybrać lampę podłogową?

W większości pomieszczeń występuje oświetlenie górne, sufitowe, jak również oświetlenie dodatkowe. To pierwsze ma oświetlić całe pomieszczenie. Sprawdza się wtedy, kiedy całość na być dobrze widoczna np. przy sprzątaniu lub kiedy w pokoju przebywa cała rodzina. Czasem jednak niezbędne jest oświetlenie punktowe, silniejsze.

Dobra i stylowa lampa

 lampa podłogowa biała z drewnemPrzydaje się podczas pracy, nauki, jak również podczas czytania książek. Jak zatem dobrze zaplanować oświetlenie w pomieszczeniu? Są różne opcje do wyboru. Jeśli chodzi o oświetlenie główne to najczęściej wybierane są plafony. Żyrandole są zbyt drogie i zbyt dekoracyjne, z kolei oprawy ledowe dają zbyt słabe światło. Co do oświetlenia dodatkowego mamy większe pole do popisu. Są lampy stołowe, jednak zabierają one cenne miejsce, niezbędne szczególnie podczas biesiadowania większej grupy osób. Są też lampki biurkowe i lampki nocne na stoiki przy łóżku. Są małe i nie zajmują dużo przestrzeni, jednak dają mocno skoncentrowany, punktowy snop światła i często nie da się ich ustawić tak, by dobrze oświetlały np. książkę. Dlatego też warto wybrać lampy podłogowe. Dlaczego są tak dobre i jakie opcje są do wyboru? Na pewno stylowa lampa podłogowa biała z drewnem będzie dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem.

 lampa podłogowa biała z drewnemTaka lampa wpasuje się we wnętrze skandynawskie, prowansalskie, a także klasyczne. Jest prosta, jednak będzie piękną dekoracją pomieszczenia. Warto wybierać lampy z ciekawym abażurem. Może być on papierowy lub materiałowy, a także ażurowy z metalu. Pierwsze dwa miewają różne kolory, a nawet wzory np. koronkowe wykończenie na spodzie, co nadaje im retro wyglądu. Bardziej nowoczesną wersją będzie lampa z metalową podstawą. Zwykle do produkcji wykorzystuje się aluminium, bo ma ładny srebrny kolor, a jednocześnie jest lekkie i wytrzymałe. Ciekawym wyborem są lampy z dwiema żarówkami. Jedna na górze może zastąpić oświetlenie sufitowe. Drugie, umiejscowione w wąskim abażurze w połowie wysokości lampy działa jak światło punktowe. Często ta druga lampka ma regulowany ,,pałąk” więc można ją dowolnie ustawiać. Do świetna opcja dla osób, które lubią produkty dwa w jednym i funkcjonalne rozwiązania w kwestii wnętrz.

Podsumowując, w sklepach na pewno znaleźć można lampy podłogowe z drewna i metalu, z różnym abażurami. Warto przejrzeć dokładnie ofertę, bo można znaleźć takie ciekawe propozycje jak lampy 2w1, czy lampy stylizowane na retro styl. Warto zaznaczyć, że dobra lampa wcale nie musi być droga, jednak przede wszystkim liczy się jakość i atrakcyjny wygląd.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *