Czym wyróżniają się materace bonelowe?

Istnieje wiele różnych typów materacy, które można umieścić w łóżkach. Do najlepszych zaliczyć można te w typie ortopedycznym, które utrzymują kręgosłup we właściwej pozycji przez całą noc. Do wyboru jest także wiele materacy leczniczych, w tym przeciwodleżynowych oraz ich odmian dziecięcych, które umieścić można w łóżkach najmłodszych. Poza dobrymi materacami piankowymi istnieją także wygodne typy sprężynowe. Niezależnie jednak od preferencji materiałowych zawsze priorytet powinna stanowić ich wygoda.

Kilka słów o materacach bonelowych

Wybór materaca do łóżka może zastanawiać, ponieważ nie każdy posiada wiedzę dotyczącą tego, jaki model wybrać, by wpłynęło to korzystnie na komfort snu. Sporą popularnością wciąż cieszą się tanie materace bonelowe, która wyróżniają się uniwersalnością. Jest to typ materacy sprężynowych. W ich wnętrzu znaleźć można sprężyny w kształcie klepsydry, które połączone są drucianą podstawą z góry na dół, dzięki czemu nie odkształcają się i zachowują optymalny poziom elastyczności. Dzięki tej sztywnej formie łączenia nie przemieszczają się i utrzymają zwartą konstrukcję. Cechuje je spora wytrzymałość. Są wykonane w sposób solidny i wzmocnione dodatkowo pianką z odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego.

Do wyboru są materace jednostronne oraz dwustronne. Te drugie są niezwykle funkcjonalne i służą na dłużej, dzięki temu, że po jakimś czasie można swobodnie zamienić ich stronę. Ich niewątpliwym atutem jest stosunkowo niski koszt oraz spora sprężystość. Wyróżniają się także optymalnym stopniem twardości, który doceniają wielbiciele złotego środka. Tego typu materace nie są bowiem ani za miękkie, ani za twarde. Cechą, dla której większość osób decyduje się na materac bonelowy jest fakt jego wyjątkowej wytrzymałości i trwałości. Nie trzeba wymieniać go co chwile, jak dzieje się to zwykle w przypadku większości materacy piankowych, które po jakimś czasie ulegają deformacji. Wytrzymują one także duże obciążenia, dzięki czemu mogą na nim z powodzeniem sypiać osoby cięższe.

Dobry materac bonelowy nie różni się elastycznością od swoich piankowych odpowiedników. Współcześni producenci dbają też o to, by zmiana pozycji przez jedną osobę w przypadku spadania dwojga osób na tym samym materacu nie była zbyt odczuwalna dla drugiej. Ten typ materacy jest jednym z najlepszych, najtańszych i najbardziej uniwersalnych rozwiązań dla obiektów noclegowych, takich jak hotele, motele i pensjonaty. Wykorzystywany jest również przez większe ośrodki zdrowia i szpitale, które muszą często zmieniać materace łóżkowe, a ten wariant najlepiej spełnia kryterium ekonomiczności.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *