Skuteczna termomodernizacja dzięki piance poliuretanowej

Osoby, rozważające termomodernizację starszych budynków, powinny zainteresować się pianką poliuretanową, należącą do najskuteczniejszych metod ociepleniowych. Budynki, które są nieocieplone lub ocieplone niedostatecznie, narażone są na wyższe rachunki za ogrzewanie, ponieważ dochodzi do ich szybkiego wychładzania się. W związku z większym zapotrzebowaniem na ogrzewanie wzrasta poziom szkodliwego dwutlenku węgla, który dostaje się do atmosfery. W związku z tym coraz popularniejsza staje się termomodernizacja domów. Dzięki dofinansowaniom z rządowego programu Czyste Powietrze, coraz więcej osób decyduje się na ocieplanie domu. Dopłaty można uzyskać także na wymianę pieców, montaż paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła czy na wymianę stolarki okiennej.

Pianka poliuretanowa a ocieplanie

W związku z kompleksową termomodernizacją domu pianką poliuretanową ociepla się ściany zewnętrzne, stropy podłogi oraz piwnicę. Do ocieplanie domu z zewnątrz stosuje się piankę zamkniętokomórkową, która jest sztywniejsza i bardziej odporna na uszkodzenia, co jest potrzebne, stosując ją na zewnątrz budynku. Aby pianka była dodatkowo chroniona przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi oraz promieniami UV, pokrywa się ją specjalną powłoką zabezpieczająca. We wnętrzu stosuje się częściej piankę otwartokomórkową, która ma lepszą paroprzepuszczalność i jest bardziej elastyczna.

Jeśli do prac termomodernizacyjnych wyborem stała się innowacyjna pianka PUR – Mazowieckie to obszar działania firmy, która wykonuje ocieplenia budynków metodą natryskową. Wykorzystanie metody natryskowej sprawia, że cały proces ocieplania domu przebiega bardzo sprawnie. Warto dodać, że pianka PUR nie emituje trujących gazów, jest bezpieczna dla środowiska oraz jest polecana dla alergików, ponieważ nie pyli się. Za sprawa pianki można zyskać również dobrą izolację dźwiękową, co jest bardzo przydatne, kiedy dom zlokalizowany jest przy ruchliwej ulicy.

W starym budownictwie dochodzi do dużych strat ciepła przez nieszczelne okna, brak ocieplenia z zewnątrz czy też za sprawą licznych mostków termicznych powstałych na skutek zużytej termoizolacji. W związku z tym ciepło w domu w łatwy sposób ucieka na zewnątrz, a latem dostaje się do niego ciepłe powietrze z zewnątrz, przez co pomieszczenia bardzo się nagrzewają. Pianka poliuretanowa ma niski współczynnik przenikania ciepła, dlatego jest tak skuteczną metodą termoizolacyjną. Dzięki jej lekkości świetnie nadaje się do stosowania w starszym budownictwie, nie narażając je na obciążenia konstrukcji.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *