listwy przypodłogowe klasyczne

Zalety korzystania z listew Mardom Decor

Specjalne łączenie pomiędzy ścianami a podłogą jest rzeczą oczywistą. Przecież w niemal każdym domu znajdzie się listwy. Nie każdy jednak zastanawiał się nad ich znaczeniem w kontekście funkcjonalności oraz estetyki wnętrz. Jak się okazuje, jest ono ogromne. Z jednej strony przysłaniają ewentualne nierówności, które mogą nastąpić, jeśli architektura budynku nie jest odpowiednio wymierzona, chroni przed uszkodzeniami, a poza tym poprawia wygląd.

Do czego służą listwy przypodłogowe?

klasyczne listwy mardomListwy przypodłogowe są jednym z elementów szeroko pojętej sztukaterii. Prócz nich można także wybrać ich sufitowe odpowiedniki w różnych odmianach. Najpopularniejszymi wariatami mimo wszystko okazują się klasyczne listwy mardom decor, dzięki którym zapewniona zostanie nienaganna estetyka pomieszczenia oraz bezpieczeństwo stanu wizualnego ścian. W jaki sposób? Wystarczy wyobrazić sobie odkurzanie pokoju, w którym nie założono listew przypodłogowych. Bardzo łatwo przy tym zajęciu o sytuację uderzenia końcówką ssącą urządzenia o ściany, co w efekcie mogłoby pozostawić na nich trudne lub nawet niemożliwe do starcia smugi. Przykład ten ukazuje jedno z zastosowań listew – ochronne. Równie ważna jest także estetyka. Nierówne boki mieszkania i położone panele mogą powodować wrażenie krzywizn i ostatecznie brzydki wygląd. Listwy to skutecznie zakryją. Można je wtedy dopasować kolorystycznie do podłoża, koloru ścian lub jakichkolwiek innych elementów.

listwy przypodłogowe klasyczneWarto zauważyć, że klasyczne listwy mardom decor są sztukaterią w białym kolorze, jednak mogą zostać pokryte farbą, przez co nabiorą pożądanego kolorytu. W ich nieco bardziej nowoczesnych wariantach dostępne są ponadto innowacyjne rozwiązania – podświetlenie LED. Sprawią, że po zgaszeniu w pomieszczeniu światła powstanie fantastyczny efekt, a dodatkowo ma to walory bezpieczeństwa – nawet w ciemności będą widoczne granice pokoju. Jeszcze jednym walorem listew przypodłogowych jest porządek. Mówiąc krótko – można za nimi schować wszelkie kable od urządzeń elektronicznych, aby nie przechodziły przez sam środek pokoju. Coraz większa rzesza producentów decyduje się na wytwarzanie swoich wyrobów zgodnie z nowoczesnymi standardami.

Tym właśnie wyróżniają się listwy mardom Decor. Są funkcjonalne, przydatne, a dodatkowo nie ograniczają, czego przykładem jest ich kolor oraz struktura. Mimo uniwersalnej bieli każda osoba może je zabarwić na preferowaną barwę, przez co zostaną dopasowane do wszystkich pomieszczeń, nawet tych najbardziej ekstrawaganckich. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by postawić na ich naturalny, biały minimalizm.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *