krzesła do jadalni

Wysokie czy niskie krzesła?

Wybór krzeseł do stołu jest wielce istotny. Przed zakupem warto mieć jasno określoną wizję, jak powinny wyglądać, by nie zgubić się wśród wielu ofert i szerokiego wyboru. Najlepiej jest mieć wybraną wysokość siedziska oraz kolor, by wiedzieć, które będą najodpowiedniejsze i najbardziej praktyczne w domu. Czasem warto postawić na pomysł dość, oryginalne, jednak niezwykle ciekawy.

Jakie krzesła wybrać do jadalni?

wysokie krzesła z oparciemKiedyś ludzie stawiali na standardowe wysokości stołu, nawet jeżeli stworzyli je samodzielnie. Krzesła były dobierane tak, by jak najbardziej pasowały do mebla, choć zazwyczaj miały inny wzór lub kolor. Ważne było dopasowanie ich do blatu, by można było swobodnie wstać oraz przysunąć się bliżej talerza. Dziś można zdecydować się na nieco ekstrawaganckie rozwiązanie i w jadalni postawić wysoki stół oraz dopasowane krzesła. Zazwyczaj takie rozwiązanie pojawia się, gdy na małym metrażu brakuje miejsca do postawienia dodatkowego mebla. Wysokie krzesła z oparciem do jadalni to znakomity pomysł dla wysokich i niskich, gdyż blat można umieścić na wysokości przedramienia, w miejscu, gdzie kończy się kuchnia, a dobrane krzesła pozwolą swobodnie usiąść każdemu z gości. Dzięki temu znacznie pomaga się wysokim osobom, które niekiedy krępują się przy zbyt niskim stole.

krzesła do jadalniKażdy, kto ma ponad dwa metry wysokości, wie, jak trudno jest wykonywać proste czynności dnia codziennego, a przy zbyt niskim stole może być mu niewygodnie. Nieco niższe stoły i analogicznie krzesła sprawdzą się w domach, gdzie zostało wygospodarowane miejsce na jadalnię. Niskie krzesła oraz stół na odpowiedniej wysokości to również dobre rozwiązanie w przypadku, gdy blat można podnieść. W ten sposób ułatwia się gościom spożywanie posiłku. Regulowana wysokość stołu daje możliwość dopasowania blatu do małych dzieci. Jeżeli już o pociechach mowa, warto pomyśleć o dodatkowych krzesełkach dla nich. Mogą to być miękkie, tapicerowane krzesła z dużą ilością poduszek, jeżeli dziecko jest na tyle duże, że nie może siedzieć w swoim krzesełku do karmienia i na tyle małe, że nie dosięga stołu. Ważne też, by miały solidne oparcie oraz podłokietniki.

Jadalnia to miejsce, w którym króluje minimalizm i gdzie warto postawić na mniej mebli, ale za to lepszej jakości. Dla wielu ważnym aspektem jest wielopokoleniowość i hołdowanie tradycji, co oznacza, że kupują stół i krzesła, które mają zamiar podarować młodszym pokoleniom. Jeżeli ktoś chce, by jego meble służyły również jego wnukom, niech postawi na sprawdzone oraz solidne krzesła z oparciem.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *