kuchnie na wymiar

Dlaczego warto wybrać kuchnie na wymiar?

Urządzanie kuchni jest trudniejsze niż na przykład urządzanie salonu czy sypialni. W tych dwóch pomieszczeniach zwykle się odpoczywa, więc muszą one pełnić funkcje estetyczne, a meble powinny być przede wszystkim wygodne. Wszystko trzeba zaaranżować wedle własnego uznania. Inaczej jest w kuchni. Tu trzeba się dopasować do tego, gdzie są podłączenia wody i prądu. Nie można od tak sobie przestawić zlewozmywaka na drugą stronę, bo tam nie będzie dojść wody.

Kuchnie na wymiar to dobre rozwiązanie

kuchnie na wymiarPoza tym kuchenkę warto stawiac koło zlewu i zmywarki, by móc od razu wstawić brudne garnki do mycia. Czy da się zatem szybko i dobrze zaaranżować pomieszczenie kuchenne? Przecież poza samym ustawieniem mebli i sprzętów AGD trzeba też pomyśleć nad kolorami, materiałami, czy stylem. Rozwiązaniem będą na pewno kuchnie na wymiar. Projektanci sprawią, że meble będą idealnie dopasowane pod każdym względem. Nie trzeba kombinować, jak ustawić szafki, z czego zrezygnować albo co można dociąć. Tu nawet w przypadku bardzo małych czy nieforemnych kuchni (z wnękami, skosami itp.) da się coś sensownego stworzyć. Druga kwestia to materiały i kolory. Zwykle dany wzór dostępny jest tylko w kilku barwach, a materiał jest tylko jeden. Co jeśli generalnie podoba się nam styl, ale reszta nam nie pasuje? Tu też zastosowanie znajdą kuchnie na wymiar. Razem z projektantem można porozmawiać, zasugerować które modele się nam podobają a następnie wybrać barwę i tworzywo z jakiego będą wykonane, spośród bogatej kolekcji producenta.

kuchnie na wymiarW ten sposób tworzy się nie tylko meble idealnie dopasowane do pomieszczenia, ale także meble unikatowe, jakich nie będzie miał nikt inny. Do mebli na wymiar można dobrać też akcesoria, blaty, czy organizery. Na przykład można wybrać jakie klamki i uchwyty będą miały szafki i szuflady. Druga kwestia to dobór blatu. Nie jesteśmy skazani na ten dobrany do gotowych mebli. Można zamówić blat w kontrastowym kolorze, czy na przykład wykonany z kamienia. Trzecia kwestia to organizacja przestrzeni. Meble można wyposażyć w przegrody na naczynia, uchwyty na pokrywki, czy zmienić zwykłe półki na obrotowe, w szafkach narożnych na garnki i patelnie.

W ten sposób tworzy się meble nie tylko estetyczne, ale także jak najbardziej praktyczne, ergonomiczne, funkcjonalne. Każdy producent mebli ma oczywiście własne wymagania co do mebli. Zwykle nie tworzy ich z każdego dowolnego materiału, niektórzy specjalizują się na przykład w meblach retro albo w meblach w stylu skandynawskim. Nie mniej jednak na pewno każdy klient ma okazję stworzyć niepowtarzalne meble kuchenne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *