płyta izolacyjna pir

Zastosowanie płyt izolacyjnych w budynkach

Już na etapie budowy budynku należy zadbać o to, by przyszła budowla była stabilna i zabezpieczona przed zimnem oraz opadami atmosferycznymi. Posługują się nowoczesnymi produktami oraz wiedzą wykształconych architektów można zbudować budynki gospodarcze i przemysłowe, które posłużą przez wiele lat.

Płyty izolacyjne do budynków rolniczych

certyfikowana płyta izolacyjna

Każdy, kto buduje dom, chce, by mieszkając w nim z rodziną nie musiał martwić się o to, czy zadaszenie jest odpowiednio zabezpieczone przed wiatrem, burzą czy gradem. Tak jak ludzie dbają o bezpieczeństwo i zdrowie swojej rodziny, tak każdy dba o zwierzęta hodowlane. Dobremu hodowcy leży na sercu dobrostan jego świń, krów, kóz, owiec innych zwierząt, więc oprócz zapewnienia pełnowartościowej paszy dba o stan budowlany szopy czy stajni. Jeżeli ktoś nie wie, w jaki sposób może zapewnić szczelność dachów, może sięgnąć po certyfikowane płyty izolacyjne pir. Warto przekonać się do tego produktu, który służy uszczelnianiu zadaszeń budynku przeznaczonych do hodowli zwierząt. Dobra płyta pir jest odporna na obecność amoniaku w pomieszczeniach oraz można ją utrzymywać w czystości za pomocą wody o wysokim ciśnieniu. Odpowiednio zabezpieczona jest w stanie wytrzymać nawet setki sztuk zwierząt produkujących amoniak. Wykazano, że płyty izolacyjne mają niski współczynnik lambda i wolniej się starzeją.

płyta izolacyjna pirDzięki temu można zastosowań cieńszą warstwę ocieplenia i zmniejszyć koszty wykończenia budynku. Certyfikowane płyty pir przeznaczone do budynku, w których żyją zwierzęta są dodatkowo uszczelnione za pomocą aluminiowego laminatu, który obecnie można dostać w sklepie o różnej grubości i o różnej długości. Przed zakupem płyt warto przejrzeć jakość dostępnych modeli i zwrócić uwagę na ich wykończenie i możliwość montażu. Jest to bardzo ważny element, gdyż dobrze wyfrezowane krawędzie sprawiają, że budynek jest jeszcze lepiej zaizolowany i uszczelniony. Odpowiedni frez zapewnia także, że nie powstanie liniowy mostek termiczny. Ponadto, montaż płyt jest znacznie ułatwiony, gdy wykonuje się wykończenie za pomocą precyzyjnie dociętych frezów. Można liczyć na znacznie łatwiejsze i szybsze położenie dachu niezależnie do tego, czy frez jest płaski, schodkowy czy pióro-wpust.

Zakup płyt izolacyjnych do uszczelnienia budynku i zapewniania optymalnych warunków cieplnych jest bardzo ważny. Zaopatrując się w sprawdzone produkty można oczekiwać trwałego zabezpieczenia budynku na lata, nawet jeżeli będzie w nim przebywać trzoda chlewna lub bydło. Warto też pamiętać o tym, by płyty miały certyfikaty.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *