naprawa rolet zewnętrznych

Jak przebiega naprawa rolet zewnętrznych?

Wielu klientów decyduje się na zakup rolet zewnętrznych ponieważ mają one wiele zalet. Potrafią całkowicie zaciemnić pomieszczenie, przez co się ono nie nagrzewa latem, chronią okno przez zbiciem, a dom przed włamaniem. Poza tym znajdują się na zewnątrz, więc nie trzeba ich dopasowywać do wystroju pomieszczenia.

Szybka naprawa rolet

naprawa rolet zewnętrznychIch koszt jest nieco wyższy niż zakup zwykłych żaluzji naokiennych, nie mniej jednak jest to inwestycja, która na pewno się zwróci. Niestety, jak wszystko i rolety mogą się zepsuć. Naprawa na własną rękę nie wchodzi w grę, bo klienci nie znają mechanizmu działania rolety, nie odkręcą ,,puszki” w której się ona chowa. Dlatego też jedynym słusznym rozwiązaniem jest profesjonalna naprawa rolet zewnętrznych w Warszawie. Fachowcy przyjadą do domu, sprawdzą co jest przyczyną awarii i zabiorą się za naprawy. Co może się zepsuć w takiej rolecie? Często jest problem, żeby ją podciągnąć lub opuścić do końca. Roleta się zacina i dalej już się nie ruszy. Zwykle jest to spowodowane tym, że na rolce na której nawinięty jest sznurek lub linka do podciągania rolety coś się blokuje, zahacza. Fachowiec szybko zlikwiduje taki problem. Podobny problem może być z roletami sterowanymi elektrycznie. Roleta nie reaguje na przyciskanie klawiszy. Tu zwykle przyczyną jest przepalenie obwodu lub też kable nie stykają.

naprawa rolet zewnętrznychTo również usterka którą szybko da się naprawić, choć trzeba znać się na elektryce. Osoby, które mają ,,puszkę” rolety zamontowaną na górze otworu okiennego mogą się skarżyć na nieszczelność zamknięcia. Puszka może się nieco otworzyć i choć roleta nadal działa bez zarzutu to przez szparę wpada chłodne/gorące powietrze z zewnątrz. Profesjonalista powinien puszkę wymienić lub też przykręcić ją mocniej tak by szparę zlikwidować. Na pewno najdłuższa i najbardziej skomplikowana jest naprawa rolet po próbie włamania. Przez roletę trudno się przebić, nie mniej jednak włamywacze często nie są tym zniechęceni. Roleta może być wyłamana z prowadnic, czy też niektóre przęsła mogą być pocięte. Wtedy często jedyną opcją jest wymiana rolety, choć to zależy od stopnia jej zniszczenia. Czasem można wymienić samą roletę, bez sznurka i puszki, co będzie zawsze nieco tańsze.

Kończąc rozważania, nie warto próbować samodzielnie naprawiać rolet zewnętrznych, bo może się to tylko skończyć jej poważniejszym uszkodzeniem, co przedroży i przedłuży całą naprawę. Lepiej jest od razu wezwać fachowca, który często od ręki wszystko naprawi, nie weźmie dużo pieniędzy, a nasza roleta będzie działać jak nowa.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *