piankowy materac 150x200

Materac piankowy czy sprężynowy?

Większość osób na świecie śpi w łóżkach i na materacach. Nic w tym dziwnego – wystarczy spojrzeć na mnogi wybór wygodnych posłań do sypialni, które swoimi zaletami i możliwościami przewyższają niegdyś popularne kanapy jako miejsca do spania. Dziś można wybierać pomiędzy różnymi rodzajami materacy, które można wyróżnić na podstawie ich zawartości: czy wewnątrz jest pianka, czy może sprężyna.

Zalety piankowych materacy

materace 150x200 piankowyNiegdysiejszy materac sprężynowy, który był popularny jeszcze kilkanaście lat temu, jest już coraz rzadszym wyborem młodych ludzi, który cenią sobie wygodę podczas spania. Materace bonelowe kojarzą się z wersalkami, które za dnia służyły całej rodzinie, a wieczorem były rozkładane i ścielone do spania. Dla nowoczesnych par piankowe materace 150×200 są dobrym wyborem, gdy wynajmują mieszkanie. Ich niewielka powierzchnia sprawia, że wpasują się do niewielkich rozmiarów sypialni, a będzie im się na nich wygodnie spało. W przeciwieństwie do materacy bonelowych piankowe izolują ruchy drugiej osoby, co oznacza, że gdy partner obróci się podczas snu, druga osoba tego nie poczuje. W wersjach posłań ze sprężynami nie można było nie usłyszeć, gdy śpiący obok obraca się lub wstaje, bo znajdujące się we wkładzie sprężyny odpowiednio napinały i się i podnosiły, niekiedy skrzypiąc podczas zmiany naprężenienia. Zastosowanie w nowoczesnych materacach pianki sprawiło, że wielu zapomniało o tym problemie, a dodatkowo otrzymali o wiele wytrzymalsze i odporniejsze na nacisk miejsca do spania.

piankowy materac 150x200Kilka warstw pianki gwarantuje równomierne rozłożenie ciała leżącego na nim i można mieć pewność, że w plecy nie będzie się wbijała żadna sprężyna. Ta kolejna zaleta materacy piankowych, jaką jest nienadwyrężanie pleców i bioder w nocy sprawia, że pomimo większej ceny za sztukę, te modele są o wiele popularniejsze od tańszych materacy sprężynowych. Ostatecznie i tak decyzja o zakupie zależy od budżetu i indywidualnego gustu. Na wybór odpowiedniego zawsze składają się preferencji użytkowników, dlatego najlepiej dobrze przemyśleć ten zakup z żoną czy mężem, by wybrać najlepszy materac, spośród mnogiego wyboru w sklepach internetowych i stacjonarnych.

Nie wiadomo, na czym w przyszłości będą spali ludzie. Być może zostanie wymyślony jeszcze inny wkład, który podbije serca spragnionych wygody mieszkańców kuli ziemskiej. Może być też tak, że znane nam materace staną się jeszcze doskonalsze i to głównie one będą wiodły prym wśród trendów sprzedażowych. Obecnie tylko jedno jest pewne – piankowe materace potrafią być naprawdę dopasowane.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *