Jak dbać o drzwi sosnowe?

W każdym domu znajdują się drzwi wejściowe, które wykonywane są z różnych materiałów. Niekiedy są one naturalnie, a w innym przypadku sztuczne. Wszystko zależy od właścicieli i ich wymagań. Bardzo popularnym tworzywem od wielu lat jest drewno. Charakteryzuje się przede wszystkim trwałością. Niekiedy jest w stanie służyć przez kilkadziesiąt lat. Oczywiście należy pamiętać o jego odpowiedniej pielęgnacji, inaczej szybko ulegnie zniszczeniu.

Poprawna pielęgnacja drzwi

W sklepach branżowych bardzo często można spotkać konstrukcje, które wykonane są z sosny. Zazwyczaj przygotowane są do sprzedaży i nie trzeba martwić się ich konserwacją. Jednak czeka to nowych właścicieli zapewne za kilka lat. Drzwi z drewna sosnowego nie są trudne w montażu. Bez problemu wykona się go samodzielnie, jeśli tylko posiada się odpowiednie narzędzia. W przeciągu dwóch trzech lat od ich zakupu należy przeprowadzić pierwszą konserwację. Rozpoczyna się je od dokładnego wyczyszczenia drzwi z wszystkich zanieczyszczeń. Jednak kiedy pokryte są lakierem trzeba pamiętać, by nie używać do tego rozpuszczalników, czy preparatów z chlorem. Specjalne mleczka z mikrogranulkami również nie powinny być stosowane. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie płynu do mycia drewna. Bez problemu dostanie się go w sklepie wielobranżowym. Przede wszystkim należy rozpuścić go w letniej wodzie. W ten sposób usunie się między innymi cały tłuszcz, który znajduje się na drzwiach.

Po umyciu i wysuszeniu konstrukcji można rozpocząć dalsze prace. Polegają one na utworzeniu powłoki ochronnej. W tym przypadku sprawdzi się specjalne mleczko, które dodatkowo nabłyszczy drewno. Tak wyczyszczone drzwi powinny dobrze działać przez wiele lat. Oczywiście należy przygotować się na to, że po pewnym czasie farba zacznie się złuszczać. Jednak nie jest to wielki problem. Wystarczy tylko przeszlifować całą powierzchnię, a także ją odtłuścić. Kolejnym etapem jest nałożenie specjalnego preparatu podkładowego. Dopiero po tym można zacząć malowanie. Oczywiście kolor farby może być dowolny. Warto udać się do sklepu branżowego, by wybrać dobrej jakości produkt, który utrzyma się przez wiele lat i nie będą pojawiać się odpryski i pęknięcia.

Dbanie o drzwi sosnowe nie jest trudne. Ważne jest, by o nich pamiętać i regularnie usuwać z nich zanieczyszczenia. W ten sposób będą się ładnie prezentować, a nałożone na nie preparaty i farby nie stracą swoich właściwości. Po zakończonym myciu trzeba je dokładnie wytrzeć, by nie były mokre. Tak zadbane drzwi sprawdzą się na zewnątrz, jak i wewnątrz, tworząc odpowiedni klimat w domu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *