rolety zewnętrzne

Rodzaje krat rolowanych do sklepów

Posiadając własny biznes każdy przedsiębiorca wie, jak ważne jest bezpieczeństwo i zabezpieczenie swojego towaru, dokumentów oraz innych ważnych rzeczy. Rodzajów, a także form zabezpieczeń na rynku jest wiele, a producenci stale poszerzają swój asortyment, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Rolowane kraty ochronią butik?

rolety antywłamanioweDzisiejsze bramy oraz kraty są nie tylko funkcjonalne, lecz estetycznie wyglądające. Decydując się na zakup bramy warto skonsultować to z osobami, które się na tym znają i wiedzą na co należy zwrócić uwagę. Wśród rozwiązań zabezpieczających warto zwrócić uwagę na kraty rolowane, które doskonale sprawdzają się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Takie kraty rolowane do butiku czy galerii handlowych zwykle posiadają nieco inną konstrukcję niż te zewnętrze, jednak niewątpliwie stanowią mocne zabezpieczenie. Taki system można zamontować w już istniejących obiektach oraz w nowych, dopiero powstających. Większość producentów krat produkuje zgodnie z wytycznymi Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz posiadają Aprobatę Techniczną COBR czy Certyfikat Zwiększonej Odporności na Włamanie.

rolety zewnętrzneWśród rodzajów można znaleźć kratę stalową sinusoidalną, która zbudowana jest z profili w postaci sinusoidalnych rurek, ocynkowanych ogniowo i połączonych stalowymi spinkami. Takie rozwiązanie obsługiwane jest systemem sprężynowym oraz napędem elektrycznym, sterowanym zazwyczaj za pomocą pilota lub przełącznika kluczowego. Innym, acz podobnym rozwiązaniem są kraty stalowe nazywane tak zwaną cegiełką — połączone w układzie prostokątnym, a sterowane tak samo jak sinusoidalne. Kolejnym typem są karty stalowe perforowane, zbudowane z profili jednościennych wykonanych ze stali, a następnie ocynkowanych ogniowo. Dodatkowo zakończone aretkami, zwykle wykonanymi z tworzywa sztucznego. Każdy rodzaj kraty rolowanej posiada zabezpieczenia, dzięki którym nie ma możliwości upadku pancerza, nawet w przypadku zerwania sprężyn czy hamulca bezpieczeństwa. Wiele modeli, szczególnie tych antywłamaniowych wyposażona jest w zamek ryglujący, montowany na dolnych listwach. Zabezpiecza to dodatkowo przed otwarciem kraty z zewnątrz. Innym sposobem jest posiadanie klawiatury kodowej bądź otwierania za pomocą kart dostępu.

Pragnąc zabezpieczyć swój sklep w galerii handlowej lub na zewnątrz należy zaopatrzyć się w odpowiednie systemy antywłamaniowe. Dzisiaj na rynku istnieje wiele rozwiązań i zabezpieczeń, dzięki którym można uniemożliwić osobom niepożądanym wtargnięcie do naszego sklepu czy miejsca pracy. Przedsiębiorcy mają wiele możliwości i mogą użyć naprawdę różnych systemów zamykania.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *